MASTERS CUP 2016

Zdroj: http://www.antonmalatinsky.sk/ 

Podporujeme turnaj o putovný pohár Antona Malatinského ktorý je turnajom slovenských mužstiev v kategórii MASTERS, hráčov 35+. Turnaj sa uskutoční dňa 13.2.2016 v Mestskej športovej hale Trnava. Na turnaji sa stretne osem slovenských tímov. Diváci sa môžu tešiť na hráčov Slovana, Trnavy, Trenčína, Žiliny, Prešova, Banskej Bystrice, Dunajskej Stredy a Košíc, za ktoré nastúpia futbalové legendy ako Janočko, Sovič, Nemec, Fabuš, Kopačka, Poljovka, Pinte alebo Šimon. Turnaj organizuje APFS - Asociácia profesionálnych futbalistov Slovenska spolu so spoločnosťou SPORT legal, s.r.o., ktorá je vydavateľom knižnej edície „ŠPORTOVÉ LEGENDY“. 

Z dôvodu atraktívnosti organizátor zvolil formát zápasov 1 x 15 minút a 5 minút na výmenu tímov, dve skupiny so štyrmi účastníkmi, spolu teda ôsmimi. Druhí zo skupín budú hrať o tretie miesto, víťazi skupín o trofej. Vďaka tomuto systému preto nehrozia žiadné dlhé "prestoje", čo bude príjemné pre hráčov a atraktívne pre divákov.Vstupné je dobrovoľné avšak povdzbudzujeme návštevníkov podporiť náročnú prácu organizátora. Turnaj o Pohár Antona Malatinského MASTERS CUP bude mať výkop v sobotu 13.2.2016. v 11:00 hod.

 

Zároveň by sme Vám radi predstavili knižnú edíciu Športové legendy. V knihe Predbehol dobu je predstavený Anton Malatinský. "V najfutbalovejšom meste na Slovensku dosiahol kultovný status, žiaden iný tréner v futbale či v ktoromkoľvek inom športe sa na takúto úroveň nedostal. Je po ňom pomenovaný štadión. Aký však bol Anton Malatinský človek? Aký bol on sám futbalista? Za čo sa dostal do futbalového vyhnanstva v Handlovej? Za čo do väzenia? Uškodila mu emigrácia jeho zverenca z Trnavy, ktorý opustil výpravu pred zápasom proti AS Rím, aby sa mohol stať kňazom? Ako vyzeral rozsudok súdu a čo písali vtedajšie noviny? Koľko „vrúbkov“ u štátnej moci mal? Ako si počínal v Rakúsku a ako v Holandsku? Kniha má  snahu predstaviť Antona Malatinského tak, ako ešte predstavený nebol... " 

Ďalšou knihou z edície je kniha Krok od futbalového neba. "Najprestížnejšou klubovou súťažou vo svete je Liga majstrov, ktorej predchodcom bol Európsky pohár majstrov. V ročníku 1968/ 1969 sa práve v ňom zrodil najlepší výsledok slovenského zástupcu – Spartak Trnava sa vtedy dostal až do jeho semifinále. Medzi najlepších štyroch v Európe! Zvyšné trio? AC Miláno, Manchester United a Ajax Amsterdam. V takejto spoločnosti bol populárny slovenský klub! A práve Ajax, na lavičke s najlepším trénerom 20. storočia Rinusom Michelsom a jedným z najlepších hráčov futbalovej histórie Johanom Cruyffom, sa v Trnave strachoval o postup... Pohľad na nezabudnuteľný rok spätným zrkadlom súdobých médií, vtedajších výpovedí futbalistov i trénerov, čísel, faktov a spomienok hráčov Spartaka, ale i jeho súperov... "

Knihy si môžete zakúpiť aj v našej predajni. 

Zdroj: http://www.antonmalatinsky.sk/